Draci Chrást

Vítejte na domácích stránkách SDH Draci Chrást

Homepage

Brdská liga na Valše - Namnice, Oslí

Další reportáž ze soutěže seriálu Brdské ligy 2009
 Neděle ráno, na druhé straně Brdských kopců, než v sobotu. Ze stanů nás vytahuje příjemné sluníčko, vůně klobás a polévky. Obsluha občerstvení si zaslouží velkou pochvalu, koneckonců jako pokaždé, když kolotoč soutěží Brdské ligy zavítá do „Dračí“ arény na Valše.
Tentokrát ovšem nepořádají draci, ale oslíci z Namnic, jimž rovněž tato aréna slouží pro jejich hasičáctví. I přes některé zmatky a problémy jim všechno šlape jak má, a tak s menším zpožděním po 11. hodině může dnešní 7. kolo Brdské ligy 2009 začít slavnostním nástupem s českou hymnou.
Startovní pořadí je rozlosováno, je jisté, že draci se na trať podívají jako předposlední družstvo celé soutěže, tedy 23.
Celá soutěž je poznamenána řadou neúspěchů, například pořádající borci útok tak napálí, že na levém proudu zaznamenají osobní maximum pod 16 vteřin, ovšem pomalejší pravý proudař nazapojí proudnici a výsledkem je smutné N. Oslíci se s námi tedy pro dnešek loučí.
Jsou to naši velmi blízcí kamarádi, proto věříme, že je „pomstíme“, pozvedneme prapor domácích týmů a projdeme soutěží co nejdál, zvláště po neúspěšném pokusu našich děvčat….
Postupu se nedočká ani tradiční účastník play-off, družstvo kluků ze Sloupu, naopak stále se lepšící kluci z Kotenčic se do postupové osmičky tentokrát vejdou.
Základní kolo spěje ke konci, což znamená, že na start se chystá poslední domácí želízko v ohni. V řadách přihlížejících fanoušků to vře. Ke slovu se dostává bubenická skupina podporující draky. Start. Základna klapne na 1, vše vypadá v pohodě, ovšem jen do chvíle, kdy se „Bčkař“ proběhne po hadici levého proudu, která proudřovi padá z ruky a vše se hroutí. Nevzdáváme se. Obrovské vypětí sil a dobrá práce strojníka nakonec stačí na čas 21:19, který je ten den 8. tedy poslední postupující. Notnou dávku štěstí jsme si tedy vybrali již v základním kole. Je jasné, že v play-off půjdeme na vítěze základního kola. Jsou jím Radětice.
Po krátké pauze na občerstvení rozhodčích, komentátora a obsluhy časomíry pokračuje dnešní soutěž prvním soubojem vyřazovací části. Skupina fanoušku a bubeníků, kteří jsou natlačení u dráhy značí, že to bude souboj s účastí draků.
Rychlá příprava, nezbytné podání rukou soupeři a jde se nato. Diváci vidí drama větší, než v Národním na Othellovi, jistě by proudaře odměnli Oscarem! Na první pohled není nic jisté. Nekonečná chvilka čekání na verdikt časoměřičů. Dále jdou Draci!!!! Náš čas 16:36 je jen o 2 setiny nižší, než čas Radětic, 16:38. Obrovská radost nejen na dráze, ale i v publiku.
Čekání na soupeře si krátíme klobásou a topinkami a sledujeme dnes opět výborné Únětice a jejich další 14ku, konkrétně 14:91. Čtvrtfinále je za námi a je jasné, že se utkáme s týmem Chotilska.
V semifinále jde vše jako na drátkách. Skvělí bubeníci doženou draky dokonce až k osobnímu maximu 15:91!!! a postupu do finále. Chybující Chotilsko se s časem 20:68 zastavuje před jeho branami a v souboji o třetí místo se utká s horším týmem ze západočeského derby, Nezvěsticemi. Souboj je to krásný. Chotilsko si útokem za 16:20 zajišťuje bronzovou příčku, zelenáčci z Nezvěstic zůstávají tenotkrát za 16:70 na nepopulární bramborové pozici.
Po soubojích v ženské kategorii, kde si vítězství vybojovala děvčata z Dolních Měcholup, kterým to na Valše zřejmě svedčí, následuje poslední souboj dne.
Finále s účastí nažhavených draků a rutinérů z Únětic.
Přípravu zvládnou oba soupeři velmi rychle, Únětičtí odmítají souboj vypustit a chtějí zaběhnout další pěkný čas. Start. Voda se dostává do dračího stroje snad rekordní rychlostí, do hadic letí o vteřinku rychleji, na trase se rozdíl srovnává a u terčů je voda na chlup stejně na obou stranách. Bohužel naše pravé „brko“ nestihne nacvaknout proudnici tak aby bylo možné sestřelit terče a tak v tomto souboji končíme dnes poprvé jako poražení. Únětice vítězí zaslouženě, časem 15:25.
Perfektní, sporotovní diváci odmění výkony obou družstev hlasitým potleskem a na tvářích draků je vidět obrovská radost a úleva, že se dokázali zvedout z tězkého sobotního neúspěchu a zůstali tak v souboji o čelo Brdské ligy. To je z první letošní Valchy vše.
Další kolo a zároveň další pořadatelská premiéra nás čeká už za 14 dní v Chyňavě u Berouna, kde si pro nás soutěž připraví holky z Malých Přílep.  
Poslední komentáře
03.11.2016 15:19:40: www.dedra-katalogy.cz Dedra cz
06.10.2016 14:37:20: www.dedra-katalogy.cz Dedra aktuální katalog, slevy, registrace dedra Po registraci slevy až 23%, ne...
21.04.2016 15:16:53: www.kosmetika-sleva.cz Oriflame . www.kosmetika-slevy.cz oriflame . www.kosmetika-registrace.czori...
12.05.2014 10:41:57: www.orif24.cz www.kosmetika-sleva.cz
 
Zdárek